Tá Copa America 2021 ag goil chun tosaigh in éineacht le Euro 2020 le féasta fíor de peil bheo ar an teilifís ag teacht an deireadh seachtaine seo agus an Bhrasaíl ag tabhairt aghaidh ar an Airgintín i gcluiche ceannais gan stad.
Fógra
Bhí an Airgintín i gcomhpháirt le comórtas idirnáisiúnta Mheiriceá Theas - in éineacht leis an gColóim - ach de bharr líon méadaithe COVID sa chéad cheann chomh maith le taispeántais pholaitiúla sa dara ceann aistríodh an comórtas go gasta thar na teorainneacha go dtí an Bhrasaíl.
Déanfaidh an dá chumhacht de pheil Mheiriceá Theas iomaíocht a athnuachan anois i gcomórtas seismeach idir dhá aonán peile ollmhór. Beidh taobh amháin faoi stiúir Lionel Messi, an taobh eile ag a iar-chomhpháirtí foirne Neymar.
Is eachtra tantalizing é ar fiú fanacht suas dó, más lucht leanúna na RA tú, agus tá sé saor in aisce féachaint air.
RadioTimes.com tugann tú an sceideal iomlán do Copa America 2021 lena n-áirítear an liosta daingneán, dátaí agus amanna tosaithe na RA.
Conas féachaint ar Copa America 2021 ar an teilifís agus ar an sruth beo
Beidh gach cluiche beo ar fud ardáin iomadúla de chuid an BBC, ionas gur féidir leat tiúnadh isteach saor in aisce cibé an bhfuil tú sa bhaile nó ag bogadh.
Beidh gach cluiche ar fáil ar shuíomh Gréasáin BBC Sport, BBC Red Button ar an teilifís nó BBC iPlayer mar sin ní chaillfidh tú nóiméad.
Chun do chuid sainroghanna ríomhphoist a bhainistiú, cliceáil anseo.
Daingneáin Copa America ar an teilifís
Am na RA ar fad.
Athimirt tríú háit
Dé hAoine 9 Iúil
Peiriú v An Cholóim (1am, Dé Sathairn 10ú)
Deiridh
Dé Sathairn 10 Iúil
An Bhrasaíl v An Airgintín (1am, Dé Domhnaigh 11ú)
Torthaí Copa America
Babhta 1
Dé Domhnaigh 13ú Meitheamh
An Bhrasaíl 3-0 Veiniséala (10pm)
Eacuadór 1-0 na Colóime (1am, Dé Luain 14ú)
Dé Luain 14ú Meitheamh
An Airgintín 1-1 An tSile (10pm)
Paragua 3-1 An Bholaiv (1am, Dé Máirt 15ú)
Babhta 2
Déardaoin 17ú Meitheamh
plandálaí féin-uisce a dhéanamh
An Cholóim 0-0 Veiniséala (10pm)
An Bhrasaíl 4-0 Peiriú (1am, Dé hAoine 18ú)
Dé hAoine 18 Meitheamh
An tSile 1-0 An Bholaiv (10pm)
An Airgintín 1-0 Uragua (1am, Dé Sathairn 19ú)
Babhta 3
Dé Domhnaigh 20ú Meitheamh
Veiniséala 2-2 Eacuadór (10pm)
An Cholóim 1-2 Peiriú (1am, Dé Luain 21ú)
Dé Luain 21 Meitheamh
Uragua 1-1 An tSile (10pm)
Paragua 1-0 na hAirgintíne (1am, Dé Máirt 22ú)
Babhta 4
Dé Céadaoin 23 Meitheamh
Eacuadór 2-2 Peiriú (10pm)
An Bhrasaíl 2-1 An Cholóim (1am, Déardaoin 24ú)
Déardaoin 24 Meitheamh
An Bholaiv 0-2 Uragua (10pm)
Paragua na Sile 0-2 (1am, Dé hAoine 25ú)
Babhta 5
Dé Domhnaigh 27 Meitheamh
An Bhrasaíl 1-1 Eacuadór (10pm)
Veiniséala 0-1 Peiriú (10pm)
Dé Luain 28 Meitheamh
Paragua Uragua 1-0 (1am, Dé Máirt 29ú)
An Bholaiv 1-4 An Airgintín (1am, Dé Máirt 29ú)
Cluichí ceathrú ceannais
Dé hAoine 2 Iúil
QF1: Paragua Peiriú 3-3 (bua Peiriú ar phionóis) (10pm)
QF2: An Bhrasaíl 1-0 An tSile (1am, Dé Sathairn 3ú)
Dé Sathairn 3ú Iúil
QF3: Uragua 0-0 An Cholóim (bua ag an gColóim ar phionóis) (11pm)
Dé Sathairn 3ú Iúil
QF4: Eacuadór 3-0 na hAirgintíne (2am, Dé Domhnaigh 4ú)
Cluichí leathcheannais
Dé Máirt 6 Iúil
SF1: An Bhrasaíl 1-0 Peiriú (12am, Dé Céadaoin 7ú)
SF2: An Airgintín 1-1 An Cholóim (bua ag an Airgintín ar phionóis) (2am, Dé Céadaoin 7ú)
FógraMá tá rud éigin eile á lorg agat chun féachaint ar ár dTreoir Teilifíse nó tabhair cuairt ar ár mol Spóirt chun an nuacht is déanaí a fháil.